Pravidla UEFA neumožňují vznést protest | SK Slavia Praha

Pravidla UEFA neumožňují vznést protest

Vedení Slavie se dnes ráno sešlo s generálním sekretářem ČMFS Petrem Fouskem a důkladně analyzovalo devadesátou minutu odvetného utkání čtvrtého kola Poháru UEFA Besiktas – Slavia, ve které Karel Piták překonal z přímého kopu Oscara Cordobu, gól však nebyl pro údajný ofsajd Tomáše Hrdličky uznán. Pravidloví experti, kteří se ke sporné situaci vyjádřili, vynesli jednoznačný verdikt – branka byla regulérní.

Podle soutěžního řádu evropských fotbalových soutěží však nelze podat oficiální protest. Ten lze vznést jen na základě technické chyby, například při neoprávněném startu hráče atp. Rozhodnout, zda sudí Domenico Messina chyboval, může pouze komisař rozhodčích, Švýcar Andreas Schluster, jenž byl na stadiónu Inönü přítomen. Jedinou možností Slavie jak se ohradit, je zaslání neformálního dopisu UEFA.