Slavia se rozloučila s pohárovou Evropou | SK Slavia Praha

Slavia se rozloučila s pohárovou Evropou

V odvetě osmifinále Poháru UEFA prohrála Slavia s Besiktasem 2:4. Na domácí půdě zvítězila pouze 1:0 a je tak z dalších bojů vyřazena. V bouřícím kotli vyprodaného stadiónu Inönü začali červenobílí aktivně, v úvodu se Richard Dostálek a Tomáš Došek octli ve vyložených šancích, udeřil však soupeř – před poločasem otevřel skóre Daniel Pancu. Po přestávce jsme byli istanbulskému týmu nadále vyrovnaným protivníkem, v černé desetiminutovce, která začala po půlhodině hry, jsme však třikrát inkasovali, zvyšovali Ronaldo, Dursun a Mansiz. Naši fotbalisté se přesto nadechli k závěrečnému náporu, v závěru snížili Richard Dostálek z penalty a Tomáš Hrdlička. Už v nastaveném čase překonal Cordobu Karel Piták, jeho dalekonosnou ránu ale sudí neuznal pro ofsajd.

„Nemůžeme si dovolit dostat čtyři góly, to je obrovská chyba. Co k tomu víc říct,“ prohodil záložník Rudolf Skácel. „Na konci jsme sahali po postupu, ale teď už to nemá cenu komentovat.“ dodal rozmrzele. "Nevím, proč rozhodčí moji střelu neuznal," krčil rameny Karel Piták. „Takřka každá příležitost domácích skončila brankou. To není pro gólmana nic příjemného. A když už mě Ilhan nastřelí, tak se míč odrazí zpátky k němu,“ povzdechl si Radek Černý. „Do stavu 0:1 jsme hráli velice dobře, vypracovali jsme si i několik příležitostí,“ pokračoval. Štěpán Vachoušek hledal důvody porážky v nedostatečné útočné efektivitě. „Neproměňovali jsme šance a pak jsme dostali tři hloupé góly. Ale vyzdvihl bych, že jsme nepřestali hrát, což se nám málem vyplatilo,“ podotkl s hořkým úsměvem. „Postup jsme ztratili během deseti minut. Jsem moc zklamaný, když už jsme se dostali tak daleko, měli jsme se prezentovat jiným způsobem,“ uzavřel Richard Dostálek.