Šestnáctiletý Michal Švec v Sofii obstál | SK Slavia Praha

Šestnáctiletý Michal Švec v Sofii obstál

Bez pěti zraněných, distancovaného Karla Pitáka, juniorského reprezentanta Milana Zachariáše a Tomáše Hašlera, který nebyl na pohárové soupisce, nestavil trenér Miroslav Beránek sestavu do sofijského zápasu lehce. Nakonec vyslal na trávník od první minuty i dorostence Michala Švece. Pochybnosti, jak v utkání šestnáctiletý mladíček obstojí, vzaly rychle za své, svou premiéru ve velkém fotbale zvládl téměř bezchybně „Před utkáním se mi docela klepaly nohy, ale snažil jsem se, aby to na mě nebylo vidět,“ sympaticky přiznal.

Pohárový duel před víc jak dvaceti tisíci diváky pro Švece nezačal dobře, musel skousnout potupné jesle. „Tak to mě naštvalo, říkal jsem si, to to pěkně začíná. Ale pak snad výkon nebyl nejhorší,“ vyprávěl novinářům kapitán českého výběru do sedmnácti let, který proti Levski nastoupil ve středu zálohy vedle téměř dvakrát staršího Radka Bejbla. Postupně se oklepal a rozhodně nebyl na hřišti jen do počtu. V 78. minutě, kdy ho vystřídal další debutant Martin Zachariáš, měl ale všeho dost. „Už mi docházely síly,“ usmál se.

Vystoupení nadějného fotbalisty, jenž nastupuje v dorostenecké lize a vyzkoušel i ČFL, zkušení spoluhráči chválili „Michal byl naprosto v pohodě. Nemuseli jsme ho ani moc uklidňovat. Zápas zvládl,“ složil Švecovi kompliment obránce Martin Müller.